Székesfehérvár vasúti csomópont pályaépítési munkái Székesfehérvár vasútállomás átépítése, 1-9. sz. személypályaudvari vágány, 10-15. sz. teherpályaudvari vágány, a csatlakozó nyíltvonali szakaszok felújítása projekthez kapcsolódó műszaki ellenőri tevékenység.
Projekt célja:
A projekt keretében megvalósult az állomás korszerűsítése, felújítása. A személypályaudvaron fedett szigetperonok épültek, megközelítésükre 8 m széles új gyalogos aluljáró létesült. Az akadálymentes közlekedést az utascsarnokba és a szigetperonokra telepített liftek biztosítják. Az állomás mindkét oldalán zajárnyékoló fal épült összesen 2 kilométer hosszon. A Széchenyi úti közúti aluljáró, valamint a Hosszúsétatéri gyalogos aluljárók felújítása is befejeződött.
A beruházás részét képezte Érden a Szent István utcai közúti felüljáró építése is.
A projekt keretében műemléki oltalom alatt álló felvételi épület részleges átépítése, felújítása valósult meg 3800 m2 alapterületen.
Az átmenő vágányok 100 km/óra pályasebességre épültek meg, jelenleg 80 km/óra a tényleges sebesség.
Az építési beruházás közel 20 vkm vasúti vágányt és több, mint 30 km villamos felsővezetéket érintett.
Beruházás befejezése: 2016. december 19.
Beruházás értéke: 24 899 345 489,-Ft
A beruházás során társaságunk biztosította a projektvezetést, lebonyolítási feladatokat látott el, valamint biztosította a szakági műszaki ellenőr szakemberek többségét. Cégünk tevékenysége továbbá költségellenőrzési, árszakértési feladatokra, a kivitelezői költségvetések kontrollálási, költségszakértési feladataira is kiterjedt.
Biztosítóberendezés korszerűsítés
Székesfehérvár állomáson új tengelyszámlálós vonatérzékelésű elektronikus állomási biztosítóberendezés létesült. Az interoperabilitási követelményeknek megfelelően az állomáson ETCS 2 rendszer létesült a működéséhez szükséges RBC központtal, illesztve a Kelenföld (kiz)-Székesfehérvár (kiz) ETCS 2 körzethez. A projekt keretében elektronikus állomási biztosítóberendezés létesítésére került sor.
Székesfehérvár vasúti csomópont üzemi hírközlési (vezetékes és vezetéknélküli) munkái tartalmazzák a távközlési kábelekkel, berendezésekkel és rendszerekkel kapcsolatos korszerűsítéseket, valamint Székesfehérvár – Székesfehérvár-Repülőtér mh. és Székesfehérvár – Moha állomás közti fényvezetőszálas kábelépítést és védőcsöves kábelalépítmény kialakítást.
Továbbá a projekt tartalmazza a Székesfehérvár vasúti csomópont vagyonvédelmének (vagyonvédelmi kamerarendszerek, betörésjelző rendszerek, beléptető rendszerek) korszerűsítésével kapcsolatos munkákat is.
- .
- .
- .